Haber

Kayseri’de yeni tramvay testi başladı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemi 5. Etap Talas Mevlana’yı Cumhuriyet Meydanı’na ulaştıracak güzergâh üzerinde 9 yolcu istasyonu, 3 yer altı kuyu deposu, su deposu ve 3 trafo merkezi ile elektromekanik işleri içeren ek raylı sistem. hat çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu projenin şehrin ulaşım sistemini modern, konforlu ve güvenilir hale getirecek çalışmalardan biri olduğunu vurguladı.

TEST SÜRÜŞLERİ BAŞLADI

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren ve İldem’den Mobilyakent’e kadar uzanan tramvay hattının ardından Talas Mevlana’dan Cumhuriyet Meydanı’na gidecek yeni tramvay hattının da mayıs ayında başladığını açıklayan Büyükkılıç, şunları söyledi: Geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız hattımız. , İldem’den gelip Belsin Anafartalar sınırından dönüyor. O proje terminalimiz, Şehir Hastanemiz ve Nuh Naci Yazgan Üniversitemizin önünden geçerek Mobilyakent’e kadar uzanan hizmetler veriyor. Biz başlattık, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Tanrı seni korusun. Ayrıca Kayseri bir eğitim merkezi ve üniversiteler şehridir. 5 üniversitemiz var. Öğrencilerimizin yoğun olduğu Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin bulunduğu bölgede 200 bine yakın nüfusa ulaşmaya çalışan gelişen ilçemiz Talas için tramvay hattımızda test sürüşleri başladı. Bundan sonra da ulaşım hizmetlerine devam edecek. 85 bin nüfuslu Mevlana mahallemize ve üniversitelere hizmet eden bir anlayışla ulaşımda rahatlık sağlayacağız. Talasımıza, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Başkan Büyükkılıç, bu proje ile şehrin değerli noktalarına alternatif, daha hızlı ve daha rahat bir ulaşım imkanı sağlanacağına değindi.

karsiyaka-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu