Ekonomi

Bakırlar Enerji, Vakıf Katılım ile işbirliği anlaşması imzaladı

Adana’da faaliyet gösteren Bakırlar Enerji, çatı ve arazi güneş enerjisi projelerinin finansmanı için Vakıf Katılım ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin milli enerji atağına katkı sağlamak amacıyla Adana’da faaliyet gösteren Bakırlar Enerji, güneş paneli üretimine başladı. Adana Hacı Sabancı OSB’de üretim tesisi kurulumu için Çinli bir firmayla anlaşma yapan ve yatırımı kısa sürede hayata geçiren şirket, şu anda 240 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak 600 megavatlık güneş paneli üretiyor. yıllık olarak hane halkı.

Copper Power son olarak ES panel üretimi, tedariği ve satışı konusunda Vakıf İştirak ile işbirliği yaptı. Anlaşma ile Bakırlar Enerji, Vakıf İştirak müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün mevcudiyetine bağlı olarak güneş paneli üretimi, tedariki ve satışı konusunda destek sağlayabilecek.

İşbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakçılar Güç Genel Müdürü Murat Bakır, “Temiz Dünya motivasyonuyla başladığımız güneş paneli üretimi alanında her zaman ticari bir ürün üretmekten daha fazlasını hedefledik. Ülkemizin enerji açığının kapatılması, yeşil enerjiyle çevrenin korunması, AB standartlarında yeşil üretimin desteklenmesi temel ilkeler arasında yer alıyor.” “Sosyal sorumluluk konularında güçlü bir yere sahip olmak istiyoruz. Bu anlaşmayla KOBİ’lere vereceğimiz destekle yeşil güce erişimi kolaylaştıracak ve hedeflediğimiz temiz dünyaya bir adım daha yaklaşacağız.” söz konusu. – ADANA

haber-aziziye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu